Česko sportuje

Evropský týden sportu

Je čas být aktivní! Bez ohledu na věk, bydliště, původ nebo fyzickou zdatnost. Od 23. do 30. září 2017 se v rámci třetího ročníku Evropského týdne sportu zapojte do sportování a pohybových aktivit ve sportovních klubech, na pracovišti, ve škole nebo kdekoli jinde.
Jste pořadatelem sportovní akce? Je tato akce pro širokou veřejnost, je možné si na ní aktivitu vyzkoušet? Pak ji budete moci
zdarma přihlásit do Evropského týdne sportu a můžete získat dárky pro účastníky nebo plakáty na podporu Vaší akce. Podmínky pro získání podpory najdete zde.


Evropský týden sportu je iniciativou Evropské komise. Jeho koordinátorem v České republice je Český olympijský výbor a projekt je zároveň součástí celonárodní kampaně Česko sportuje.

Cílem však není sportovat pouze týden v roce! Pod heslem #BeActive sportujte celý rok. Proč? Protože sport přináší radost, zábavu, dobrý pocit, spojuje lidi a je základem zdravého životního stylu. Bez pohybu není život. Nedostatek fyzické aktivity má negativní dopad na společnost a zdraví lidí, ale také zvyšuje hospodářské náklady.

Na video z loňského ročníku se můžete podívat zde:

ZAPOJTE SE

Přehled největších zapojených projektů v roce 2017

#BEACTIVE VESNIČKA OTEVŘE EVROPSKÝ TÝDEN SPORTU V ČESKÉ REPUBLICE

V rámci republikového finále OVOV, které se uskuteční 8. - 9. září 2017 v Brně, bude připravena BeActive vesnička s doprovodným programem, který poukáže na sociální přesah sportu a jeho cílem je motivovat k pravidelnému sportování bez výmluv. Program bude určen pro všechny účastníky i návštěvníky.

Přípravy vesničky zaštiťuje Česká olympijská nadace „ČON“.

ČON je charitativní projekt Českého olympijského výboru. Od roku 2012 podporuje mladé sportovce ve věku 6 – 18 let ze sociálně znevýhodněných rodin a dětských domovů. ČON finančně přispívá dětem na konkrétní věci spojené s jejich sportovními aktivitami – na sportovní vybavení, členské příspěvky, nebo například na soustředění. Nejde přitom o talent, ale o chuť sportovat. Tu se snaží patroni ČON, olympijští medailisté, podpořit plněním sportovních snů a přání dětem.

Partnery České olympijské nadace jsou Sazka a Česká televize. Více informací o projektu naleznete na www.olympic.cz/nadace, kde je k dispozici i online dotazník pro podání žádosti o podporu.


REPUBLIKOVÉ FINÁLE OLYMPIJSKÉHO ODZNAKU

V projektu Sazka Olympijský víceboj se Český olympijský výbor snaží motivovat ke sportování co nejvíce dětí bez ohledu na jejich výkonnost. Soutěživí žáci základních škol se však mohou porovnávat a soutěžit v rámci Olympijského odznaku. Ti nejlepší se probojují až do Republikového finále, které letos proběhne 8. – 9. září v Brně. Stovky mladých sportovců se mohou těšit na skvělou atmosféru, bohatý doprovodný program i na podporu olympioniků a dalších sportovních hvězd.

Podívejte se na video za minulého ročníku.

Více informací k OVOV naleznete zde.

ČUS SPORTUJ S NÁMI

Projekt ČUS Sportuj s námi, projekt České unie sportu, jehož cílem je motivovat veřejnost k širšímu aktivnímu zapojení do sportovních aktivit v četných, pestrých a přitažlivých, nejen soutěžních podobách. Projekt je zaměřen zejména na sportovní a pohybové aktivity dětí a dospívajících, ale také na generace dospělých a seniorů. Smyslem je ukázat, že sportování je zábavné, přínosné, poučné a přitažlivé pro každou věkovou skupinu s nespornými pozitivními přínosy pro fyzické i duševní zdraví lidí, že vede také k prohlubování sociálních kontaktů, morálně volních hodnot člověka a k žádoucímu začleňování do společnosti. Projekt každoročně zahrnuje více jak 500 akcí po celé ČR s širokým spektrem sportovních odvětví i pohybových aktivit.

www.cus-sportujsnami.cz

Prague Sport Games je unikátní sportovní festival pro širokou veřejnost. V jeden den a na jednom místě se v profesionálním prostředí pražského Olympu setkají amatérští sportovci a společně poměří své síly v různých disciplínách a turnajích. PSG je oslava sportu, která je určena milovníkům aktivního pohybu všech věkových kategorií, včetně těch nejmenších.

PROČ SPORTOVAT?


O projektu

Evropský týden sportu v kostce:

O CO SE JEDNÁ?

Evropský týden sportu je iniciativou Evropské komise na podporu sportu a pohybové aktivity v celé Evropě. V roce 2017 proběhne třetí ročník této akce. S využitím zkušeností z vydařeného druhého ročníku se program bude dále rozšiřovat o nové prvky, ale také naváže na stávající úspěšné projekty. Ústředním motivem kampaně zůstává slogan #BeActive, který má nabádat pohybu, a to nejen po dobu Evropského týdne sportu, ale po celý rok.

PROČ?

Sport a tělesná aktivita významně přispívají k pocitu zdraví a pohody Evropanů. Úroveň tělesné aktivity ale v současné době stagnuje a v některých zemích dokonce klesá. Evropský týden sportu je snahou tuto situaci zlepšit. Nedostatek tělesné aktivity má negativní dopad na společnost i na zdraví lidí a také zvyšuje hospodářské náklady. Sportem lze šířit poselství o toleranci a utužovat pocit občanství po celé Evropě. Budeme-li podporovat sport jakožto prostředek začlenění do společnosti, přispějeme tím k řešení současných problémů evropské společnosti.

KDO?

Evropský týden sportu si klade za cíl zapojit občany do sportovní a tělesné aktivity a zvýšit jejich povědomí o jejích četných přínosech. Týden je určen všem – bez ohledu na věk, původ či fyzickou zdatnost. Měl by být setkáním jednotlivců, veřejných orgánů, sportovních hnutí, organizací občanské společnosti a soukromého sektoru.

KDY?

Podobně jako předchozí druhý ročník jde o událost, která probíhá po celé Evropě. Zúčastněné země budou mít možnost během národního týdne sportu organizovat činnosti a akce na národní úrovni, a to v období od 23. září do 30. září 2017.

JAK?

Evropský týden sportu je iniciativou Evropské komise. Všechny zapojené země Evropy mají organizaci řízenou převážně lokálně svými národními koordinátory. Ti úzce spolupracují právě s Evropskou komisí a také s celou řadou partnerů, kteří se zavázali sportovní týden podpořit.
Program bude opět strukturován do bloků na základě hlavních témat: školní prostředí, pracoviště, venkovní prostory, sportovní kluby a fitness centra. V rámci těchto bloků bude na různých úrovních (evropské, celostátní úroveň, regionální, místní) pořádána široká škála iniciativ a činností.


PŘIDEJTE SE K NÁM!

Evropský týden sportu je tu pro VÁS!

Nepromarněte příležitost zúčastnit se druhého ročníku Evropského týdne sportu. Čeká na Vás široká paleta aktivit po celé Evropě. Zapište i svoji akci pro veřejnost „pod křídla“ projektu a můžete získat dárky pro účastníky vaší sportovní události.

Navštivte hlavní internetové stránky projektu, kde se dozvíte více! Buďme aktivní! #BeActive! http://ec.europa.eu/sport/week

AMBASADOŘI PROJEKTU V ČR:

JAN KUF

Je mu 26 let a loni v Riu si splnil svůj dětský sen o účasti na olympijských hrách. V roce 2016 se také stal mistrem Evropy, zvládl to dokonce dvakrát.

webové stránky Jana Kufa

LUCIE SVĚCENÁ

Mladá, 20 letá slečna, která si již na gymnáziu splnila svůj sen a zaplavala si pod pěti kruhy v Riu. Na krku jí už ale visí dvě stříbrné medaile z mistrovství Evropy juniorů.

webové stánky Lucie Svěcené

ŠÁRKA KAŠPÁRKOVÁ

Šárka Kašpárková jako jediná v historii české atletiky skočila v trojskoku 15,20 metrů a rekord drží dodnes. Rekordmanka, mistryně světa z roku 1997, broznová medailistka z olympijských her v Atlantě aktivně spolupracuje s ČOV a motivuje české děti ke sportu.

Kontakt na zástupce koordinátora v ČR:
Radana Kubešová
kubesova@olympic.cz


Odkazy

Registrační formulář pro základní školy

Základní údaje

Kontaktní osoba

Přihlašovací údaje

Heslo musí mít minimálně 5 znaků.

Kontrolní kód jste obdrželi v oslovovacím dopise. Bez jeho zadání nebudete moci registraci dokončit. V případě ztráty nebo jiných problémů nás prosím kontaktujte na ceskosportuje@olympic.cz

Přihlášení

 

Počítačka kalorií

Aktivita:

Délka vykonané aktivity (v minutách):

Váha (v kg):

Množství spálených kJ / kcal:
@Český florbal: Pohár Česká pojišťovna mužů má odehrané osmifinálové skupiny, ze kterých překvapivě nepostoupili mistři z Florbal Chodov DVOJICE PRO ČTVRTFINÁLE Bulldogs Brno ⚔️ FbŠ Bohemians Florbal Mladá Boleslav ⚔️ FBC Ostrava ACEMA Sparta Praha ⚔️ Tatran Střešovice FBŠ Hattrick Brno ⚔️ Florbal Vítkovice Kdo dojde až do Finále 2018 Poháru České pojišťovny? facebook.com…
@Českomoravský svaz hokejbalu: Příští rok nás čeká několik významných událostí! Nesmíme však zapomenout ani na juniorské mistrovství světa hráčů do 18 a 20 let v Kanadě! To vypukne 4. července a vyvrcholí o čtyři dny později! ☝ Sledujte Hokejbal TV a nic vám neunikne ⏩ bit.ly/2odw2ND facebook.com/cesky…
@Pchjongjang 2018: Thank you all for your supportive messages! 다른 나라, 다양한 언어지만 모두 한마음! #Cambodia #China #France #Mongolia #Indonesia #Vietnam facebook.com…
@Badminton: Mistrovství Evropy U17: Česká republika vs. Turecko Stream zajišťuje: JAZA stream
@Český svaz tanečního sportu: #czechdancesportrepre on the road Víkendový servis vám nebudeme přinášet tento víkend jen z domácích parketů, resp. z parketu v Brně, kde se v sobotu konají ligové a super-ligové soutěže a v neděli národní šampionát družstev, ale budeme sledovat i počínání našich formací na mistrovství světa ve standardních tancích v německém Braunschweigu. Dnes by se měly vydat na cestu dva naši zástupci, a to TK Chvaletice a TK Starlet Brno. Fandíme, držíme pěsti, přejeme úspěch a šťastnou cestu #českýtanečnísport facebook.com…
@Badminton: ️ Česko se ve čtvrtfinále mistrovství Evropy střetne s ️ Tureckem. "Tady a teď v domácím prostředí s velkou podporou fanoušků máme jedinečnou šanci bojovat o vítězství! Vše je na naší straně," vzkazuje po včerejším losu český tým. Utkání začíná v 10:00, buďte u toho! #eu17c17 facebook.com…
@Pchjongjang 2018: 우리 대표팀의 첫 올림픽 도전. 뜨거운 응원 보내주실 거죠? #2018평창 #77일남았습니다 #아이스하키 ______ 여자 국대팀 예선 일정 : 2/10 스위스, 2/12 스웨덴, 2/14 일본. tickets.PyeongChang2018.com facebook.com…
@Šárka Pančochová: Nový VLOG z předsezóního ježdění na Hintru. Konečně trochu zimního sněhu. New VLOG from preseason riding at Hintertux. Finally little bit of real snow. (: redbull.com/cz-cs…
@Volejbal: UNIQA Extraliga mužů se pomalu blíží do své poloviny. O víkendu můžete zajít již na 9. kolo a v pondělí sledovat na ČTsport dlouho očekávaný souboj mezi Duklou Liberec a Jihostrojem České Budějovice. facebook.com…
@Pchjongjang 2018: #좋은아침 입니다 #평창 #눈 #GoodMorning from #PyeongChang #77DaysToGo #PyeongChang2018 #snow facebook.com…
@Český florbal: ❓ Levá ⚔️ pravá ❓
@Autoklub: Ford Fiesta WRC 2017 odstartuje poprvé mimo závod Mistrovství světa. A bude to v České republice! Ve středu 22. listopadu si ho v Motorland Bělá otestoval jeho pilot Honza Dohnal. autoklub.cz/aktualita/2496-ford-fiesta-wrc-2017-startuje-v-ceske-republice.html facebook.com…
@Záchranářský sport: Vážíme si práce našich kolegů profesionálů. Nejen proto, že s nimi často spolupracujeme, nebo že jich je dost i v našich řadách. Jsou to oni, kteří jsou vystaveni mnohdy stresujícím faktorů prakticky denně. A nejde jen o zásahy jako takové, ale třeba i o řízení vozidel nebo konfliktní pacienty. Pro naše záchranáře, v obdobných situacích, jsou pak tyto předávané zkušenosti o to cennější, neboť se s nimi nesetkávají tak často. tn.nova.cz/clanek/fotka-zdrcene-lekarky-obletela-cr-promluvila-o-tom-co-se-stalo.html
@Český svaz orientačních sportů: Juniorská reprezentace měla v Novohradských horách své první soustředění v nové sezoně. O akci v terénech loňského MČR na krátké trati se můžete dočíst zde: reprezentace.orientacnibeh.cz/novinky/cist/983 foto: Czech junior orienteering team facebook.com…
@Sandra Mašková - fighter: "Můžu prosím dostat to červený tričko?" "Na, tady máš růžový" Díky ✌️#fakpink XFN facebook.com…