Česko sportuje

Evropský týden sportu

Je čas být aktivní! Bez ohledu na věk, bydliště, původ nebo fyzickou zdatnost. Od 10. do 18. září 2016 se v rámci druhého ročníku Evropského týdne sportu zapojte do sportování a pohybových aktivit ve sportovních klubech, na pracovišti, ve škole nebo kdekoli jinde. Jste pořadatelem sportovní akce? Je tato akce pro širokou veřejnost, je možné si na ní aktivitu vyzkoušet? Přihlaste ji zdarma do Evropského týdne sportu a můžete získat dárky pro účastníky nebo plakáty na podporu Vaší akce.

Evropský týden sportu je iniciativou Evropské komise. Jeho koordinátorem v České republice je Český olympijský výbor a projekt je zároveň součástí celonárodní kampaně Česko sportuje.

Cílem však není sportovat pouze týden v roce! Pod heslem #BeActive sportujte celý rok. Proč? Protože sport přináší radost, zábavu, dobrý pocit, spojuje lidi a je základem zdravého životního stylu. Bez pohybu není život. Nedostatek fyzické aktivity má negativní dopad na společnost a zdraví lidí, ale také zvyšuje hospodářské náklady.

ZAPOJTE SE

Vydejte se za sportem

#BEACTIVE VESNIČKA OTEVŘE EVROPSKÝ TÝDEN SPORTU V ČESKÉ REPUBLICE

V rámci republikového finále OVOV, které se uskuteční 9. - 10. září 2016 v Brně, bude připravena BeActive vesnička s doprovodným programem, který poukáže na sociální přesah sportu a jeho cílem je motivovat k pravidelnému sportování. Program bude určen pro všechny účastníky i návštěvníky.

Přípravy vesničky zaštiťuje Česká olympijská nadace „ČON“.

ČON je charitativní projekt Českého olympijského výboru. Od roku 2012 podporuje mladé sportovce ve věku 6 – 18 let ze sociálně znevýhodněných rodin a dětských domovů. ČON finančně přispívá dětem na konkrétní věci spojené s jejich sportovními aktivitami – na sportovní vybavení, členské příspěvky, nebo například na soustředění. Nejde přitom o talent, ale o chuť sportovat. Tu se snaží patroni ČON, olympijští medailisté, podpořit plněním sportovních snů a přání dětem.

Partnery České olympijské nadace jsou Sazka a Česká televize. Více informací o projektu naleznete na www.olmypic.cz/nadace, kde je k dispozici i online dotazník pro podání žádosti o podporu.

FINÁLE OVOV

V projektu Sazka Olympijský víceboj se Český olympijský výbor snaží motivovat ke sportování co nejvíc dětí bez ohledu na jejich výkonnost. Ti nejlepší se však mohou porovnávat v rámci Odznaku všestrannosti olympijských vítězů OVOV a soutěžit o sportovní úspěchy. Republikové finále proběhne 9. – 10. září v Brně a stovky mladých sportovců přijdou podpořit i velké sportovní hvězdy.

Více informací naleznete zde.


ČUS SPORTUJ S NÁMI

Projekt ČUS Sportuj s námi, projekt České unie sportu, jehož cílem je motivovat veřejnost k širšímu aktivnímu zapojení do sportovních aktivit v četných, pestrých a přitažlivých, nejen soutěžních podobách. Projekt je zaměřen zejména na sportovní a pohybové aktivity dětí a dospívajících, ale také na generace dospělých a seniorů. Smyslem je ukázat, že sportování je zábavné, přínosné, poučné a přitažlivé pro každou věkovou skupinu s nespornými pozitivními přínosy pro fyzické i duševní zdraví lidí, že vede také k prohlubování sociálních kontaktů, morálně volních hodnot člověka a k žádoucímu začleňování do společnosti. Projekt každoročně zahrnuje více jak 500 akcí po celé ČR s širokým spektrem sportovních odvětví i pohybových aktivit.

www.cus-sportujsnami.cz

PROJEKT ALCIS 2

ALCIS 2 je projekt podporující zvýšení pohybové aktivity a pohybové gramotnosti u dětí ve věku 8-13 let. Probíhá v 10 zemích EU formou spolupráce základních škol s místním fitness centrem či fitness instruktorem, kdy děti absolvují 2 praktické lekce skupinového cvičení a 4 výukové lekce se svým pedagogem. Prostřednictvím Diáře mého pohybu, který obdrží každý účastník, se děti pod vedením svého učitele naučí rozlišovat m

ezi fyzickou aktivitou a sportem, sestavit si plán svého každodenního pohybu a v závěru projektu sestaví celá třída Manifest pravidelné fyzické aktivity. Tím povzbudí své nejbližší k pravidelnému pohybu jako nedílné součásti zdravého životního stylu. Projekt se zaměřuje zejména na děti, které nemají ambice vrcholově sportovat. Školy či fitness centra, která mají zájem se do projektu zapojit, mohou kontaktovat organizátory prostřednictvím www.fisaf.cz

FESTIVAL SPORŤÁČEK

Festival Sporťáček je největší sportovní náborová akce v České republice pro děti a mládež od 3 do 18 let. Cílem podniku je zábavnou i profesionální formou v jeden den na jednom místě motivovat děti k pohybu, sportu a zdravému životnímu stylu. Veškeré aktivity si lze vyzkoušet pod odborným dohledem. Za dobu šestiletého fungování přivedl Sporťáček k pohybu více než 10 tisíc dětí. Loňská celková návštěvnost činila 25 500 lidí. Letos má akce na programu šest zastávek. Už proběhlý Zlín a Karlovy Vary doplní Ostrava (3.9.), Praha (10.9.), Brno (17.9.) a Plzeň (24.9.). Vedle toho expanduje festival i do zahraničí - 10.9. se uskuteční i v Bratislavě a v Katowicích. Součástí Šporťáčku jsou dovednostní soutěže, exhibiční vystoupení, autogramiády či společné focení se známými sportovci a osobnostmi. Více informací najdete na www.sportacek.cz


REGISTRACE VAŠÍ SPORTOVNÍ AKCE ZDE


Akce Evropského týdne sportu 2016

Název akce Začátek akce Webová stránka Místo konání
Lesní běh 10.09.2016

ceskosportuje.cz

Praha, Hostivař

Kladenský maratón

10.09.2016

www.maratonkladno.cz

Městský atletický stadion Kladno

Běh okolo Soliska

10.09.2016

www.sweb.cz/lyzari

Zubří

XXIV. ročník Běhu Matyáše Žďárského

10.09.2016

www.shs-trebic.cz

Kožichovice
Běh Kovohutěmi

10.09.2016

http://www.kovopb.cz/beh-kovohutemi/

Lhota u Příbramě

Jachtařské závody Moravia skiff regatta, Mezinárodní mistrovství ČR v lodní třídě Finn (MMČR), Modrý hrozen

10.- 11.9. 2016

www.ycdyje.cz

Vodní nádrž Nové Mlýny, Pavlov

Košířský víceboj

10.09.2016

www.skuspraha.cz

Areál SK, Fabiánova 1134/2b, Praha 5 Košíře

Jezdecké hobby závody, Svoboda nad Úpou

11.09.2016

www.tjkrakonostrutnov.wbs.cz

Sportovní areál TJ Krakonoš Trutnov, Svoboda nad Úpou

Celá škola sportuje

12.09. – 16.09.2016

www.zsmalsovice.estranky.cz

ZŠ Malšovice, okres Děčín

ALCIS 2 od 12.09.2016

http://fisaf.cz/alcis-2/

15-30 škol na celém území ČR

Skáču, skáčeš, skáčeme 13.09.2016

http://zs-troubsko.cz/

ZŠ Troubsko

Běhání na Kváďáku 14.09.2016

konkordia.webnode.cz

Děčín - lesopark Kvádrberk

Kunětická devítka

14.09.2016

www.kuneticka9.cz

hrad Kunětická hora, obec Ráby, okres Pardubice

Děti na startu i v Českých Budějovicích

15.09.2016

www.sportklubrb.cz

České Budějovice
Tancuj! 16.09.2016

www.dancerebels.cz

Dolní Bečva
Cyklovýlet na Landek Park 17.09.2016

https://dobroslavice.cz/

Dobroslavice

Cyklomaraton "Mezi vinohrady"

17.09.2016

www.mezivinohrady.cz; www.sportnemcicky.cz

Němčičky a okolí

Běh 11km Prahou 11 na podporu SOS vesniček
18.09.2016

www.behpraha11.cz

Centrální park Prahy 11

PROČ SPORTOVAT?


O projektu

Evropský týden sportu v kostce:

O CO SE JEDNÁ?

Evropský týden sportu je iniciativou Evropské komise na podporu sportu a pohybové aktivity v celé Evropě. V roce 2016 proběhne druhý ročník této akce. S využitím zkušeností z vydařeného prvního ročníku se program bude dále rozšiřovat o nové prvky, ale také naváže na stávající úspěšné projekty. Ústředním motivem kampaně zůstává slogan #BeActive, který má nabádat pohybu, a to nejen po dobu Evropského týdne sportu, ale po celý rok.

PROČ?

Sport a tělesná aktivita významně přispívají k pocitu zdraví a pohody Evropanů. Úroveň tělesné aktivity ale v současné době stagnuje a v některých zemích dokonce klesá. Evropský týden sportu je snahou tuto situaci zlepšit. Nedostatek tělesné aktivity má negativní dopad na společnost i na zdraví lidí a také zvyšuje hospodářské náklady. Sportem lze šířit poselství o toleranci a utužovat pocit občanství po celé Evropě. Budeme-li podporovat sport jakožto prostředek začlenění do společnosti, přispějeme tím k řešení současných problémů evropské společnosti.

KDO?

Evropský týden sportu si klade za cíl zapojit občany do sportovní a tělesné aktivity a zvýšit jejich povědomí o jejích četných přínosech. Týden je určen všem – bez ohledu na věk, původ či fyzickou zdatnost. Měl by být setkáním jednotlivců, veřejných orgánů, sportovních hnutí, organizací občanské společnosti a soukromého sektoru.

KDY?

Evropský týden 2016 sportu bude probíhat od 10. září. Podobně jako předchozí první ročník má jít o událost, která bude probíhat po celé Evropě. Zúčastněné země budou mít možnost během národního týdne sportu organizovat činnosti a akce na národní úrovni, a to v období od 10. září do 2. října 2016. Oficiální zahájení Evropského týdne sportu 2016 proběhne 10. září ve slovenských Košicích a hlavní akce pak 15. září v Bruselu.

JAK?

Evropský týden sportu je iniciativou Evropské komise. Jeho organizace po celé Evropě je do velké míry decentralizovaná a probíhá v úzké spolupráci s vnitrostátními koordinátory a s celou řadou různých partnerů, kteří se zavázali týden podpořit. Program bude opět strukturován do bloků na základě hlavních témat: školní prostředí, pracoviště, venkovní prostory, sportovní kluby a fitness centra. V rámci těchto bloků bude na různých úrovních (evropské, celostátní úroveň, regionální, místní) pořádána široká škála iniciativ a činností.

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Evropský týden sportu je tu pro VÁS!

Nepromarněte příležitost zúčastnit se druhého ročníku Evropského týdne sportu. Čeká na Vás široká paleta aktivit po celé Evropě. Zapište i svoji akci „pod křídla“ projektu a můžete získat dárky pro účastníky vaší sportovní události. Více na ceskosportuje.cz/tydensportu.

Navštivte hlavní internetové stránky projektu, kde se dozvíte více! Buďme aktivní! #BeActive! http://ec.europa.eu/sport/week

Kontakt:
Radana Kubešová
kubesova@olympic.cz


Odkazy

Registrační formulář pro základní školy

Základní údaje

Kontaktní osoba

Přihlašovací údaje

Heslo musí mít minimálně 5 znaků.

Kontrolní kód jste obdrželi v oslovovacím dopise. Bez jeho zadání nebudete moci registraci dokončit. V případě ztráty nebo jiných problémů nás prosím kontaktujte na ceskosportuje@olympic.cz

Přihlášení

 

Počítačka kalorií

Aktivita:

Délka vykonané aktivity (v minutách):

Váha (v kg):

Množství spálených kJ / kcal:
Baseball Semifinále odstartovalo a přinášíme Vám výsledkovou infografiku z prvních zápasů. facebook.com…
Tanec V hlavní kategorii - Dospělí se v Grazu (Rakousko) konala soutěž WDSF International Open Standard, kde pár #VítDomorád - #SimonaTejcová obsadil 17. místo (17/36). Ilustrační foto: #LiborMakrlík facebook.com…
Tanec Třetí dnešní soutěží v rakouském Grazu, kde měl český taneční sport zastoupení, byla WDSF Open Senior I Latin. Náš pár #LubošNevrla - #PetraPístecká postoupil do finále a obsadil 4. místo (4/15). Velice gratulujeme! facebook.com…
Rychlostní kanoistika Aby medailí nebylo málo, Jakub Březina získal v sobotu bronz na Světovém poháru v krátkém maratonu :) V neděli čeká desítky závodníků celý maraton. Dění můžete sledovat zde: facebook.com/canoemarathonportugal/ facebook.com…

Partneři projektu


Děkujeme za podporu!