Články

pic01

Opona se otevřela. Celkem 35 škol si rozdělilo milion korun od ČOV

V pražském divadle Metro převzali zástupci 35 škol odměny za aktivitu v projektu Sazka Olympijský víceboj. Při komorním setkání doplněném divadelními vystoupeními si rozdělili jeden milion korun. „V letošním ročníku jsme rozdělili poukazy v hodnotě deset, dvacet, čtyřicet a šedesát tisíc korun,“ říká Barbora Žehanová, tisková mluvčí ČOV. „Podmínky pro losování hlavní ceny splnilo celkem 572 zapojených škol, které pod dohledem notářky vylosovala ambasadorka projektu, basketbalistka Ilona Burgrová.“

pic01

Známe 35 výherců! Hlavní ceny Sazka Olympijského víceboje jsou vylosovány

Hlavní ceny Sazka Olympijského víceboje 2017/2018 mají své majitele. Dohromady si výherní školy rozdělily 1 000 000 korun v částkách od 10 do 60 tisíc korun v podobě poukazů na sportovní vybavení. Den dětí, tedy 1. červen, byl symbolicky poslední den, kdy školy měly šanci zapojit se do slosování o hlavní ceny.

pic01

To nejlepší nakonec! V Otrokovicích padla při Odznaku Všestrannosti meta 26 tisíc bodů

Poslední krajské kolo Odznaku Všestrannosti beze zbytku naplnilo pořekadlo: To nejlepší nakonec. „Platilo to stoprocentně, protože tento kraj je hrozně silný,“ říká za pořadatele bývalá trojskokanka Šárka Kašpárková, bronzová olympijská medailistka z Atlanty. „Vyhrála ZŠ Oskol Kroměříž, která se jako jediná ze všech dostala přes 26 tisíc bodů.“ Trojnásobný republikový šampion posbíral přesně 26 016 bodů.

pic01

Rozhodčí v zeleném. Děti z Jihomoravského kraje měly při závodech vojenský dozor

Někdy záleží na maličkostech. A tou může být i výhoda domácího prostředí. Atletický stadion pro finále Odznaku Všestrannosti si v Brně vyzkoušely děti z Jihomoravského kraje. „Uvidíme, jestli jim to pro finále pomůže,“ usmívá se bývalá trojskokanka Šárka Kašpárková, bronzová olympijská medailistka z Atlanty. V krajském kole zvítězila ZŠ Slovácká z Břeclavi s 24 348 body.

pic01

Návrat ke kořenům. Kašpárková se s Odznakem Všestrannosti vrátila na svou základku

Na tuhle školu se vždycky ráda vrací. Krajské kolo Odznaku Všestrannosti v Moravskoslezském kraji organizovala ZŠ M. Kudeříkové v Havířově. „Je to škola, kde jsem začínala s atletikou,“ líčí za pořadatele Šárka Kašpárková, bývalá trojskokanka a bronzová olympijská medailistka z Atlanty. V Havířově vyhrála třinecká ZŠ D. a E. Zátopkových s 24 031 body.

pic01

Když pásmo nestačí. V Hradci Králové při Odznaku Všestrannosti padaly rekordy

Bylo to snad nejteplejší kolo ze všech. Sluneční paprsky se při krajském kole Odznaku Všestrannosti nelítostně opíraly do tartanu na atletickém stadionu v Hradci Králové. „Z něj sálalo snad 60 stupňů, bylo to těžké,“ hodnotí za pořadatele David Novotný. „Ale asi dvě minuty po vyhlášení výsledků začalo strašně pršet, takže jsme utekli hrobníkovi z lopaty.“ Klání Královehradeckého kraje ovládla ZŠ Podharť ze Dvora Králové nad Labem s 24 452 body.

pic01

Perfektní organizace i skvělé výkony. V Tachově při Odznaku Všestrannosti soutěžila i učitelka

Perfektní organizace je základ úspěchu a ta byla v Tachově při krajském kole Odznaku Všestrannosti na jedničku. „Dálka se tu skákala pouze na jednom doskočišti, a přesto vše proběhlo naprosto hladce,“ líčí Radek Zavřel z pořadatelského týmu. „Běžně přitom skáčeme na dvou doskočištích nebo dokonce na čtyřech.“ Vítězství si odvezla plzeňská základní škola Na Dlouhých, která získala 23 988 bodů.

pic01

Běžecká výzva i oslava narozenin. V Moravské Třebové padla meta 25 tisíc bodů

Jít příkladem se rozhodně vyplatí. Tuhle výzvu přijala i nová posila olympijského týmu dýdžej Aleš Matoušek, který dětem zpříjemňuje zápolení na krajských kolech Odznaku Všestrannosti. „Vždy si naplno vyzkouší jednu disciplínu víceboje, tentokrát běžel jeden kilometr,“ líčí pořadatel David Novotný. „Zvládl ho lehce pod pět minut.“ V Pardubickém kraji triumfovala ZŠ Palackého z Moravské Třebové s 25 131 body.

pic01

Líheň skvělých běžců! V Libereckém kraji se při Odznaku Všestrannosti běhalo hodně rychle

Nevídaný počet skvělých běžců se sešel při krajském kole Odznaku Všestrannosti ve Stráži pod Ralskem. „Většina dětí tu běžela kilometr, a navíc mnoho z nich dosáhlo na čas pod 3:20, což je až nevídané,“ myslí si pořadatel Petr Marinčič. „Jeden chlapec zaběhl dokonce rovné tři minuty a jedna slečna 3:14.“ Vítězství putuje díky ZŠ TGM do Lomnice nad Popelkou, která získala 25 222 bodů.

pic01

Všichni jsme jeden tým! V Táboře vládl při Odznaku Všestrannosti týmový duch

Tohle bylo jednoznačně největší krajské kolo Odznaku Všestrannosti letošního roku. Na atletickém stadionu Mír v Táboře se totiž v jeden moment sešlo 253 soutěžících dětí. „Větší krajské kolo už letos nebude a asi tomu odpovídala i ta bouřka, která nás pokropila. Hodinu brutálně pršelo,“ směje se pořadatel Radek Zavřel. Vítězství zůstalo v Táboře, vyhrála ZŠ Zborovská se 24 269 body.

pic01

Počasí navzdory. Pražské školáky při krajském kole Odznaku Všestrannosti déšť nepřemohl

Jako den a noc, tak rozdílná byla krajská kola Odznaku Všestrannosti v Praze. První půlce pražského regionu v úterý počasí přálo. Zato ve středu bojovali soutěžící na stadionu Slavie i s deštěm či dokonce s průtržemi mračen. „Ale děti se s tím statečně praly, nikdo se kvůli počasí neodhlašoval. Ti, kteří byli zapsaní, přišli,“ říká za pořadatele Radek Zavřel. Vítězství připadlo ZŠ Jitřní z Prahy 4 s 25 442 body a FZŠ Chodovická z Horních Počernic s 25 336 body.

pic01

Z Odznaku Všestrannosti na olympiádu? V Mělníku vyrostl supertalent

​Vítr se srdnatě točil nad atletickým stadionem ve Slaném. Právě tady přitom probíhalo krajské kolo Odznaku Všestrannosti Sazka Olympijského víceboje. Ve Středočeském kraji – západ triumfovalo Sportovní gymnázium Plzeňská z Kladna, které si připsalo 24 782 bodů. „Přišel se na nás tradičně podívat starosta Martin Hrabánek, děti ve Slaném na OVOV vyrůstají,“ líčí za pořadatele Petr Marinčič.

pic01

S extraligovými hokejisty v zádech! Krajské kolo OV v Chomutově ovládli žáci z Litoměřic

Pořádnou posilu v podobě extraligových hokejistů měli na krajském kole Odznaku Všestrannosti žáci z Ústeckého kraje. Na Letní stadion v Chomutově totiž dorazili gólmani z týmu Piráti Chomutov Štěpán Lukeš a Dominik Pavlát. „Strávili s dětmi nějaký čas a také tam měli svou autogramiádu,“ říká za pořadatele Petr Marinčič. Na severu Čech zvítězila ZŠ Ladova z Litoměřic s 25 868 body.

pic01

„Lety“ v dálkařském sektoru. V Čáslavi proběhlo krajské kolo Odznaku Všestrannosti

Už je to taková čáslavská tradice. Na atletickém stadionu Vodranty znovu proběhlo krajské kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. V Čáslavi se utkalo 11 týmů a 55 žáků ze škol ve východní části Středočeského kraje. Vítězem v prvním krajském kole se stala ZŠ Palachova z Brandýsa nad Labem, která posbírala 23 261 bodů. „Všechno nám krásně vyšlo,“ pochvalovala si za organizátory bývalá trojskokanka Šárka Kašpárková.

pic01

Známe výherce podzimních olympijských tréninků. Martin Doktor vylosoval 14 škol

Pod dohledem notářky a Terezy Vyhnálkové ze společnosti Sazka vylosoval ve čtvrtek 3. května sportovní ředitel Českého olympijského výboru a šéf české výpravy na ZOH do Pchjongčchangu v každém kraji České republiky jednu školu, kam na podzim vyrazí tým Sazka Olympijského víceboje na olympijský trénink s ambasadory.

pic01

Jiřího Ježka přivítali školáci v cyklistických helmách

Speciální sportovní program měla v pátek 9. března základní škola Radnice v okrese Rokycany díky své aktivitě v projektu Sazka Olympijský víceboj. Na trénink s olympionikem přijel za dětmi šestinásobný medailista z paralympijských her Jiří Ježek a dočkal se stylového cyklistického přivítání - děti měly na sobě helmy a některé dokonce cyklistické trikoty.

pic01

„A kdy bude další?“ Školáky v Jevíčku nadchl trénink s olympijskou atletkou

Zasloužená odměna za roky sportovní motivace mládeže. Na školáky z Pardubického kraje se usmálo štěstí a díky své pravidelné aktivitě v Sazka Olympijském víceboji vyhráli možnost zasportovat si s atletkou Michaelou Hrubou. ZŠ Jevíčko se do společného projektu Sazky a Českého olympijského výboru zapojuje od samého začátku.

pic01

Salto vpřed i vzad. Mělničtí žáci překvapili mistryni světa svým pohybovým nadáním

Měla nelehký úkol „zaskočit“ za nemocného skokana do vody Michala Navrátila. Sportovní aerobička Denisa Barešová potěšila žáky ZŠ J. Matiegky na Mělníku svým stanovištěm. „Připravila jsem si pro děti trochu jiný úkol, kde bylo potřeba zapojit více kreativity. Měly pár minut na to, aby vymyslely sportovní choreografii a následně se mezi sebou porovnávaly, kdo je kreativnější,“ popsala své působení na olympijském tréninku Barešová.

pic01

Stovky dětí budou sportovat při republikovém finále OVOV v Brně

Exhibice s mistry světa a atletickými hvězdami. Autogramiáda sportovních legend. A hlavně stovky dětí, které budou sportovat a soutěžit o individuální úspěchy i putovní pohár pro nejlepší školu. To vše přinese Republikové finále Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů, které proběhne 9. a 10. září v Brně.

pic01

Navštivte jedinečnou výstavu komiksu Zátopek

Grafiky z komiksu Zátopek o čtyřnásobném olympijském vítězi Emilu Zátopkovi, speciální promítání dokumentu o legendárním běžci, časosběr tvorby Jaromíra 99 nebo dokument o letních olympijských hrách – to vše je součástí výstavy, která bude pro školy probíhat od 30. května 2016 v olympijské FanZone. Navíc až projdete výstavu, děti si ve speciálním moderovaném kvízu budou moci zasoutěžit o drobné olympijské ceny.

pic01

Kemp pro učitele: sport i semináře o výživě či psychologii

Bez nadšených učitelů, kteří motivují děti ke sportu, by nemohl projekt Sazka Olympijský víceboj fungovat. Proto jsme pro garanty víceboje i učitele, kteří se věnují se svými žáky disciplínám Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů (OVOV), připravili dvoudenní kemp se zajímavým programem.

pic01

Analýzu sportovních předpokladů získá 87 tisíc dětí

Celkem 86 661 dětí získá se závěrečnými školními známkami také speciální sportovní vysvědčení. Analýza sportovních předpokladů na základě osmi disciplín projektu Sazka Olympijský víceboj dětem ukáže, jaký je jejich pohybový typ a které sporty by jim mohly nejlépe jít. Každé vysvědčení také obsahuje kód, díky kterému se děti a jejich rodiče na webu www.sportvokoli.cz dozvědí, kde se ve svém okolí mohou věnovat nejen doporučeným sportům.

pic01

Mišík zazpíval dětem. Sport je pro ně důležitý, říká

​Pod pódiem se ve ztemnělém sále tísnily desítky dětí. Jakmile jim Adam Mišík dal pokyn a nechal prostor, zpívaly popěvek jedné z písniček, kterou mladý hudebník vystřihl v Národním domě ve Frýdku-Místku při koncertě, jenž byl pro místní školáky odměnou v rámci projektu Sazka Olympijský víceboj.

pic01

Školáci si vyzkoušeli prvky z přípravy hvězd

​S vodním slalomářem Jiřím Prskavcem posilovali školáci břicho a zkoušeli balancovat na gymnastickém míči, stříbrný olympijský medailista z peřejí Vavřinec Hradilek jim zase dovezl pádlovací trenažér. Kajakářský mistr světa Josef Dostál učil děti, jak s pomocí startů z různých pozic natrénovat výbušnost. Atletka Denisa Rosolová jim přivezla malé překážky, jež sama používá v přípravě. Trojskokanka Šárka Kašpárková zase dala žákům tipy na skokanská cvičení.